Často hovoríme, že kvetinové doplnky nie sú žiadnym novodobým trendom, ale návratom ku koreňom :) Naše staré mamy sa už storočia pred nami zdobili kvetmi, kvetinové party boli súčasťou tradičných slovenských odevov.

No ozdoby do vlasov sú súčasťou našej spoločnosti už od nepamäti. Už v starovekých časoch vznikali rôzne korunky a tiary z drahých kovov či vavrínové venčeky. Dokonca sa tieto ozdoby netýkali len žien, ale i mužov. 

Indiáni nosili pierkové čelenky, ktoré mali i iný význam - množstvo pierok vyjadrovalo ich postavenie v spoločnosti.

Čo sa týka ženských doplnkov do vlasov, tie spočiatku plnili hlavne praktický účel - rôzne čelenky mali za úlohu držať vlasy pokope. Neskôr pokrývky hlavy vyjadrovali spoločenský status dám - bežné chudobné dievčiny by ste v uliciach s perlami či pierkami vo vlasoch našli ťažko. Klobúky či fascinátory nosili hlavne dámy z vyššej spoločnosti.

FASCINÁTOR

Čo to vlastne je? Objavovať sa začal už koncom 18. storočia v honosných účesoch dám. Kráľovná Antoinetta sa rada ozdobovala pštrosím perím. Dnes sa nám fascinátory spájajú skôr s anglickým kráľovským dvorom a podobou klobúčika. V oboch prípadoch však fascinátor slúžil ako doplnok k formálnemu oblečeniu a je zosobnením noblesy.

Dnes poznáme rôzne podoby fascinátora. Jedným z nich je i tzv. FRANCÚZSKY ZÁVOJ. Ide o krátky tylový svadobný závoj, ktorý je upevnený na rôzne typy facsinátorov. Veľmi radi po ňom siahajú aj nevesty, pre ktoré je akousi alternatívou ku klasickému svadobnému závoju.

Aj v našej ponuke nájdete niekoľko takýchto kúskov. Zväčša ide o kvetinový hrebienok doplnený o sieťkový závoj, ktorý čiastočne alebo úplne prekrýva tvárovú časť :)

Toto je jeden z prvých fascinátorov / francúzskych závojov z dielničky Magaela...

Rovnako ako i pri iných produktoch, i tu sme sa časom zdokonalili a do ponuky pribudli jemnejšie a luxusnejšie kúsky z kvalitných materiálov :)

RETRO ČELENKY

Ak sa povie retro, okamžite máme v hlave swing a pred očami také tie klasické čelenky cez čelo s pierkami. Tie sa ešte i dnes využívajú na rôzne retro párty a tematické večierky... no v našej dielničke sme si povedali, že túto ozdôbku vieme vyrobiť i univerzálnejšie, aby sa dala nosiť kamkoľvek, napríklad i do mesta... Naše čelenky sú na elastickej gumičke alebo krajke, ozdobené sú kvietkami...

A aby sme vás opäť vzali späť v čase k začiatkom Magaely, prinášame vám jedny z našich prvých retro čeleniek :)

Tie však boli určené skôr na svadbu alebo slávnostnejšie príležitosti, nakoľko boli pomerne dosť výrazné :) Dnes v našej ponuke nájdete čelenky na gumičke v rôznych farbách a dizajnoch, ktoré si naozaj môžete vziať kamkoľvek :)

TIP pre vás :)

Viete, aká je výhoda takýchto čeleniek? Pomocou nich vykúzlite i krásny retro účes, a to rýchlo a ľahko. Stačí vlasy zozadu jednoducho obmotať okolo gumičky... Gumička sa schová pod vlasmi, bude vám ich pevne držať a budete vyzerať skvelo :)

Takúto čelenku môžete tiež použiť i na copík alebo ako náramok... fantázii sa medze nekladú :) Môžete si tiež zvoliť rôzne dizajny - niečo jemnejšie na bežné nosenie, alebo niečo výnimočné a výraznejšie, ak chcete napríklad originálny doplnok na svadbu. Čelenkami na gumičke môžete ozdobiť i vaše bábätká alebo družičky :)

S láskou,

Magaela