Detský smiech sa vytratil z ulíc do školských lavíc, po letných láskach zostali len spomienky. Krajina sa sfarbila do ohniva, teplý čaj a sveter v týchto dňoch majú svoje miesto v našich životoch. Jeseň je čarokrásne obdobie plné farieb, pavučiniek babieho leta a nostalgie. Vysoké teploty rozfúkal jemný studený vánok. A tak sa toto obdobie právom označuje za najkrajšie a najromantickejšie aj pre udalosti, akými sú svadby. Už dlhodobo aj u Magaely sledujeme trend jesenných svadieb, najviac ich býva práve v septembri.

Aké sú jesenné svadobné trendy? Aké farebné kombinácie zvoliť pre svoju jesennú svadbu? Pre aké kvety sa rozhodnúť? To všetko sú otázky, ktoré si určite kladie každá nevesta, a my sa vám na ne pokúsime odpovedať.

Jesenné trendy svadieb by sme mohli rozdeliť do troch období a štýlov - prvým je čas dožinkov a vinobrania, druhým greenery a nesmie chýbať ani klasika v podobe zemitých a jesenných odtieňov. Z farieb jesene jasne dominuje žltá, oranžová, hnedá, zelená, červená a burgundy, modrá a neutrálne odtiene ako natural white. Kvety ako pivonky či kamilky nahradia v tomto čase slnečnice, gerbery, dahlie, astry, veternice či echinacea. Chýbať nesmie ani eukalyptus, craspedia, bodliak či vresy.

DOŽINKY A VINOBRANIE

Keď sa leto láme do jesene, dozrievajú ovocné sady, klásky na poli sú už plné slnka, všetko vonia vôňou dozrievania. Zbiera sa úroda, robia zásoby na zimu, na svahoch dozrieva víno na prvý burčiak. Hoci letné horúčavy sú už preč, septembrové slnko stále dožičí tepla a krásnej atmosféry. Ak sa vydávate v tomto čase, môžete svoju svadbu poňať tematicky a zakomponovať do výzdoby i doplnkov atmosféru dozrievania - rôzne ovocné plody, klásky, makovice - a samozrejme, šípky. Šípky sú jedným z najkrajších jesenných symbolov a veľmi pekne ukážu i v svadobných doplnkoch.

Prinášame pár inšpirácií od našich neviest...

GREENERY

Strohá zelená farba, lístky eukalyptu a gypsomilka. Greenery štýl je tento rok najobľúbenejším svadobným trendom. Nie je len obľúbený, ale i mimoriadne univerzálny a nadčasový. Využiť ho viete naprieč všetkým ročným obdobiam, chce to len vybrať tú správnu kombináciu. Jesenný greenery štýl si k sebe pýta bodliaky. Zelené lístky eukalyptu a modrý akcent bodliakov vedia vykúzliť poriadnu parádu. No eukalyptus pekne ukáže i so sukulentom, craspediou či proteou.

OHNIVÁ ZEM

Tak by sme mohli pomenovať ďalší jesenný štýl svadieb, ktorému dominujú zemité odtiene, no i žiarivé jesenné farby v podobe oranžovej či žltej. Sú to farby jesenného lístia, farby, ktorými je na jeseň zaplavená celá zem. Vybrať si môžete buď teplé tóny alebo studenšie...

JEMNÁ JESEŇ

Veľmi populárnou farebnou kombináciou jesenných svadieb je púdrovo/pastelovo oranžová, bledohnedá a ivory s akcentom tmavozelej, tmavohhnedej či burgundy... tieto farbičky sú vhodné na septembrové teplé dni...

JESENNÁ PALETA

Echt jesennými farbami sú červená, oranžová a žltá, ktoré môžete spolu pekne nakombinovať a doplniť modrou či zelenou na oživenie.

KEĎ SA BLÍŽI ZIMA

V závere jesenne, keď sa už pomaly začne lámať do zimy, je vhodné siahnuť po studenších odtieňoch a nakombinovať tmavé odtiene modrej, burgundy a tmavozelenej. Tieto kombinácie sú u neviest veľmi obľúbené. V tomto období hrajú prím kvety ako dahlia, protea, eukalyptus a bodliaky...

LÁSKA POČAS KORONY

Už na jar v našej spoločnosti bolo počuť hlasy o druhej vlne koronavíru, ktorá dorazí na jeseň. A tak sa i stalo. V septembri opäť čakáme, čo nový deň prinesie. Počas jari sa na nás obracali nevesty so žiadosťou výroby naozaj maličkých minimalistických kytíc, nakoľko ich svadba kvôli aktuálnej situácii nebude veľká. Preto sme sa ich rozhodli zaradiť i do jesennej ponuky. Sú skôr vhodné ako dekorácia či gratulačná kytička, zdobenie rúčky je veľmi jednoduché a aj veľkosť je naozaj mini. No pre maličkú svadbu sú akurát.

JESENNÁ KOLEKCIA OD MAGAELY

Rok čo rok pre vás pripravujeme nové a nové kolekcie, ktoré odzrkadľujú aktuálne ročné obdobie a najnovšie trendy. Inak tomu nebude ani túto jeseň. Pripravili sme si pre vás veľa svadobných doplnkov, no i doplnkov na každodenné nosenie, univerzálne kúsky i limitované kolekcie. Tešiť sa môžete na nový materiál v podobe slamienok, wax kvietkov, konzervovaného rozmarínu. Textilné kvietky ustúpili do úzadia rôznym sušinám a konzervovaným materiálom. Ale samozrejme, nechýbajú ani tie textilné :) V jesennej kolekcii nebudú chýbať brošne na kabát, gumičky a spony do vlasov, no i množstvo čeleniek, venčekov a hrebienkov, ktoré už v týchto dňoch nájdete i v našej galérii.

Dúfame, že sme vás inšpirovali a prajeme vám nádhernú jesennú svadbičku :)