Ďalší rok opäť ubehol ako voda, mám pocit, že tie dni každým rokom bežia akosi rýchlejšie a rýchlejšie. Ešte včera boli Vianoce a dnes už ich opäť čakáme. Kto vie, prečo je to tak... Žeby sme naozaj boli tak pohltení prácou a nestíhame si užívať prítomnosť? Nuž, ale nie o tom som chcela...

Je november, a tak už možno konštatovať, že u Magaely je po ďalšej svadobnej sezóne. Rok 2019 nám priniesol opäť mnohé krásne nevesty, ktoré chceli na svojej svadbe vyzerať étericky a žensky, chceli byť aspoň na malú chvíľu vílou. Opäť sme vyrobili mnoho kytíc, venčekov i pierok. Čo sa týka štýlu, slovenským svadbám dominoval greenery trend, najžiadanejšími kvetmi bola gypsomilka a eukalyptus, farebnej škále dominovala zelená v kombinácii s bielou, ivory či burgundy. Rovnako žiadanými boli lúčne kytice a nechýbali ani folkové motívy :) V predchádzajúcich rokoch boli pre nás najťažšie mesiace prevažne apríl-júl, no v tomto roku bolo najviac svadieb jednoznačne v septembri :)

Tu je zopár našich nevestičiek z tohto roku :)

Foto: (zhora nadol) - tercamera/Instagram, Ondrej Bobek, Róbert Fojtík, horskyzacharphotographers/Instagram, VG photo, martinamitter_fotografka/Instagram, tercamera/Instagram, Foto Puškaš, Veronica photography

A keďže už bilancujeme, znamená to, že svadbnú sezónu 2019 sme uzavreli, a v týchto dňoch sa už plno pripravujeme na rok 2020. Lebo bude magický. Podľa numerologičky prinesú zväzky uzavreté v roku 2020 mladomanželom šťastie a pevný vzťah. Najbližším magickým dátumom bude sobota 22.2.2020. Mnoho párov si svadbu preložilo alebo zámerne odložilo na rok 2020, a preto u Magaely nezaháľame, a už dnes pracujeme na objednávkach pre svadby v nasledujúcom roku. Rovnako prijímame záväzné rezervácie výrobného termínu. Ak teda chcete svadobný setík od Magaely, neváhajte a napíšte nám čím skôr, lebo výrobné kapacity sa nám pomerne rýchlo plnia :)

Aký bude svadobný rok 2020?

Každá jedna nevesta už odmala sníva svoj sen o svadbe a spriada si pavučinky tajných prianí, ako by jej svadba mala vyzerať. No samozrejme, jemný dotyk aktuálnych trendov z módnych domov a svadobných veľtrhov formuje predstavy mnohých z vás. Preto sme si pripravili tento žurnálik, kde sme sa zamerali na svadobné trendy, ktoré budú dominovať sezóne 2020 :)

MIESTO A VÝZDOBA

Aj v nasledujúcom roku budú svadobným priestorom dominovať industriálne budovy s rustikálnym dotykom, a samozrejme (aj na Slovensku) mimoriadne obľúbené stodoly. Ak hľadáte peknú a štýlovú stodolu, jednou z najkrajších a najvyhľadávnaješích u nás je Stodola Gréta na brehu Liptovskej Mary pod štítmi Tatier.

Foto, zdroj: internet

V svadobnej výzdobe sa odzrkadľuje enviromentálna kríza, v ktorej sa naša planéta zmieta, a preto sú mimoriadne obľúbené prírodné materiály vo forme rôzneho dreva, prírodnej zelene, lúčnych kvetov; obľúbeným materiálom je juta, vrecovina či ľan.

Foto, zdroj: internet

ŠATY

Hoci priestor dotvára celú atmosféru a záleží i na detailoch v podobe účesu či doplnkov, každá nevesta sa zhodne v tom, že najdôležitejšie sú šaty... samozrejme, okrem milovanej osoby po našom boku :) Tak po akých siahnuť v roku 2020?

Ani tento rok nebude chýbať čipka či tyl, no bohatá strojenosť je už dávno na ústupe. V móde budú veľmi jednoduché šaty s dlhou vlečkou, ktorá dodá punc ženskosti a honosnosti. Na newyorkskom svadobnom týždni mnohé módne domy predviedli svoje kolekcie na nasledujúci rok, ktoré hlásia návrat vintage a retro záležitostí, no v kurze bude stále i boho. Šatám budú dominovať pierka, strapce a motýle.

Veľkým trendom sú farebné svadobné šaty, módnym kolekciám dominuje modrá, ružová, ale i metalické odtiene. No u nás sú nevesty ešte stále ovplyvnené konzervatizmom a tradíciami, preto najčastejšie volia akýsi kompromis - ani biele, ani farebné, ale skôr rôzne odtiene ivory, maslovej či pieskovej.

Strihy dajú vyniknúť ženskej zvodnosti, modely na rok 2020 sú plné odhalenej pokožky. Absolútnym trendom bude holý chrbát, no nebude chýbať ani vysoký rázporok. Návrat hlásia korzety a korzetové strihy šiat, ktoré odhalia vaše ramená a podčiarknu vašu ženskosť. Korzety sa však v najnovších trendoch kombinujú so zaujímavými balónovými rukávmi. Ak hľadáte inšpiráciu, odporúčame vám talentovanú slovenskú návrhárku Veroniku Kostkovú, ktorej tvorba je plná jednoduchosti, štýlu a ženskosti. Jej tvorba je veľmi nadčasová a nájdete v nej všetky aktuálne trendy... no veď posúďte samé :)

Foto: súkromný archív Veroniky Kostkovej a Michaela durisova photography

KVETY A KYTICE

Svadobné trendy na rok 2020 hlásia veľký návrat greenery štýlu, ktorý je charakteristický svojim minimalizmom a jednoduchosťou. Kyticiam bude dominovať zeleň v podobe rôznych lístkov a tráv, kvety ako také budú len doplnkom a nebudú hrať hlavné husle. Greenery štýl je charakteristický zelenou farbou, ktorá je farbou nádeje, sviežosti a zdravia. Kombinovať ju odporúčame so zemitými farbami, aj v roku 2020 budú veľmi obľúbené biele a krémové tóny. Okrem greenery trendu však floristi odporúčajú aj lúčne kvety a kytice akoby nazbierané bosonohou vílou na lúke. Takže ako tak pozeráme, aj nasledujúci rok bude nadväzovať na trendy z toho predchádzajúceho :)

Foto (zhora nadol): archív Magaela, werdza.photography/Instagram, marekzelinaphotography/Instagram

ÚČES A VIZÁŽ

Prirodzenosť, prirodzenosť a ešte raz prirodzenosť... to je hlavný atribút hairstylových a makeupových svadobných trendov na nasledujúci rok. Vo vizáži sa už niekoľko rokov kladie dôraz na jednoduchý a prirodzený vzhľad, naturálny look.  Účesom dominuje boho štýl a folk, aktuálnym trendom sú predovšetkým jemné vlny a tzv."hair updo" - vyčesané drdoly v klasickom decentom štýle s výraznou sponou/hrebienkom alebo korunkou. Ak máte radi romantiku, v roku 2020 budú trendom hlavne bohaté účesy s množstvom vlniek ozdobené kvetmi.

Foto: Michaela durisova photography, účesy sú od zákazníčiek

DOPLNKY

Newyorský svadobný veľtrh priniesol i trendy v oblasti doplnkov, ktoré budú dominovať svadbám v roku 2020. Top trendom budú opasky a výrazné kvetinové náušnice... Preto nebudú chýbať ani v našej ponuke.

Foto: Michaela durisova photography

Foto: superfotograf.sk

Foto: Michaela durisova photography

Rovnako ako korunky či tiary. Tie sa už niekoľko rokov objavujú na prehliadkových mólach veľkých módnych značiek. No na Slovensku stále dávame prednosť venčekom, ktoré pôsobia uvoľnenejšie a éterickejšie, kdežto korunky prinášajú punc vznešenosti. No už túto sezónu sme i u nás zaznamenali zvýšený záujem o tento krásny vlasový doplnok a v roku 2020 očakávame záujem ešte vyšší, preto našu ponuku koruniek a tiár neustále rozširujeme. No nemusíte sa báť... naše korunky a tiary nie sú typicky princeznovské či barbinovské, zachovali sme si pri ich tvorbe náš vílovský rukopis a dominujú im rôzne kvietky, lístky, kamienky či korálky.

Foto: Michaela durisova photography

Foto: Pavol Delej

Foto: Michaela durisova photography

SVADOBNÁ KOLEKCIA MAGAELY PRE ROK 2020

Ako sme spomínali, už teraz začíname tvoriť našu novú svadobnú kolekciu pre rok 2020 :) V ponuke nájdete svadobné doplnky v obľúbených farbách, no do produktov sme zakomponovali i najnovšie trendy. Tu je zopár prvých lastovičiek novej svadobnej ponuky, ktorú budeme pravidelne rozširovať. Tešiť sa teda môžete na množstvo noviniek :)

Foto: Michaela durisova photography

Foto: Veronika Trnavszká

Dúfame, že vás tento článoček bavil a ak plánujete svadbu, veríme, že vám pomohol zorientovať sa v aktuálnych trendoch a že sme vás aspoň malou trochou inšpirovali. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú svadobnú sezónu.

Tím Magaela