Magaela ako značka funguje na trhu už od roku 2013 a za ten čas sme sa veľakrát stretli s otázkami od vás, ktoré sa opakujú. I keď máme svojich verných fanúšikov, ktorí našu tvorbu veľmi dobre poznajú, uvedomujeme si, že k nám často prichádzajú aj noví ľudia, nové nevestičky a víly. Práve preto sme sa rozhodli pripraviť si pre vás tento žurnálik, v ktorom vám zodpovieme otázky, ktoré na nás smerujete najčastejšie...

Z čoho sú naše výrobky?
Produkty z dielničky Magaela sú z textilných kvietkov, ktoré dopĺňame živým konzerovaným materiálom v podobe lístkov, trávy, eukalyptu, levandule, machu a pod., preto tak pekne voňajú a na prvý pohľad nevyzerajú až tak umelo. Konzervovaný materiál pomáha umelosť produktov potlačiť. Okrem toho používame rôzny aranžérsky materiál, čipky, štras, perličky a mnoho iného.

Odkiaľ berieme materiál?
Jednoznačne najkladenejšia otázka :) Na začiatku sme strávili hodiny, dni, týždne a mesiace, kým sme našli vhodný materiál, skúšali sme mnoho vzoriek a dodávateľov. Dnes máme svoje overené sklady a obchodných partnerov, od ktorých kvietky, trávy a lístky odoberáme. Materiál máme doslova z celého sveta. Niektoré kvietky si i sami vyrábame, upravujeme, farbíme, dokonca si konzervujeme gypsomilku. Mnoho materiálu je prírodného pôvodu - sušený mach, konáriky, kamienky.

Ako dlho naše produkty vydržia a ako sa o ne treba starať?
Životnosť našich produktov je 10-15 rokov, pričom si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Stačí ich uskladňovať na tmavšom suchom a vetranom mieste, vyhýbať sa vlhku a prílišnému dlhodobému slnečnému žiareniu. Odporúčame výrobky chrániť pred chemickými prípravkami ako sú napríklad i laky na vlasy. Prípadný prach stačí utrieť suchou handričkou. Kytice v žiadnom prípade nedávajte do vody! Prípravky tiež chránte pred škodcami a domácimi zvieratkami, ktoré si radi na našich konzervovaných trávach pochutia :)

Ako a kam posielame naše produkty?
Balíčky posielame do celého sveta starostlivo zabalené v pevných krabičkách a v obale, ktorý krabičku chráni pred vlhkom a vodou. Všetky zásielky posielame doporučene 1. triedou prostredníctvom Slovenskej pošty. V cene poštovného je i balné a DPH. Všetky objednávky posielame najneskôr do 14-tich pracovných dní, pričom sa však táto lehota počas sezóny (marec-september) môže natiahnuť až na 21 pracovných dní, preto je vhodné nenechávať si objednávky úplne na poslednú chvíľu a oboznámiť nás s požadovaným termínom doručenia.

Je možný i osobný odber?
V núdzových prípadoch je možné sa na osobnom odbere dohodnúť. Môžete sa po produkty zastaviť u nás doma v Deutsch Jahrndorf v Rakúsku, pol hodinu od Bratislavy, alebo sa dohodneme na stretnutí niekde v Bratislave. Nakoľko sme však veľmi pracovne vyťažení a rozlietaní, osobný odber je pre nás veľmi komplikovaný, a tak k nemu pristupujeme naozaj len vo vážnych a núdzových prípadoch.

Ak mi produkt nesadne alebo ho budem chcieť z iného dôvodu vrátiť, je to možné?
Áno, samozrejme, produkty skladom (nie vyrobené na mieru) máte možnosť vrátiť do 14 dní od prijatia balíčku bez udania dôvodu. Pred vrátením tovaru nás však kontaktujte vnútornou poštou a túto situáciu nám oznámte. Po obdržaní balíčku vám do 14-tich dní vrátime peniažky za tovar. Poštovné hradí kupujúci. V žiadnom prípade nám však tovar nevracajte späť na dobierku!!! Takýto balíček nepreberieme. V prípade poškodení spôsobených prepravou alebo následkom zlej výroby z našej strany nemáme problém výrobky vziať spät a bezplatne vám ich opraviť.

Je možné vybrať si len z ponuky v galérii, alebo je možná i výroba na mieru?

Našu stálu ponuku sa snažíme neustále prispôsobovať vašim požiadavkám a aktuálnym trendom. Nájdete v nej vždy produkty, ktoré sú univerzálne či žiadané. Táto ponuka je dostupná bez obmedzenia. Ak však v galérii nenájdete to, čo potrebujete, a želáte si niečo špeciálne, je možná i výroba na mieru. Pre veľkú pracovnú vyťaženosť však prijímame objednávky na mieru v hodnote od 50€. Ak máme voľnejšie kapacity, výška minimálnej objednávky je pozostavená, o čom informujeme na stránkach.

Prečo tento limit? Miška sa momentálne venuje fotografii a viac-menej je celá výroba v rukách našej Bajy, takže na výrobu je len dvojo rúk. V čase sezóny je objednávočiek veľmi veľa a hoci sme sa zo začiatku snažili pokorne prijímať každú objednávočku (aj keď išlo o malú sponku za pár eur), po čase už bola situácia nezvládnuteľná. Pre menšie objednávočky sme nestíhali výrabať väčšie sety, a tak sme nevesty často vystavili stresu. Nakoľko nám na našich zákazníkoch veľmi záleží, rozhodli sme sa nevystavovať stresu ani seba, ani ich, a prijali sme toto obmedzenie. Záleží nám na kvalite, nie na kvantite, a chceme si svoju prácu robiť zodpovedne a poctivo. Zákazníkom však prinášame neustále niečo nové a vybrať si z našej aktuálnej ponuky tak nie je ťažké. Každý produkt je rovnaký, a predsa iný, keďže ide o originál handmade tvorbu, takže i keď si zakúpite niečo z našej ponuky, budete vlastniť niečo vaše, niečo jedinečné.

Ako funguje výroba na mieru?
Ak máte záujem o niečo špeciálne, napíšte nám a uveďte požadovaný termín doručenia. V prípade väčších setov na príležitosť ako je svadba je vhodné ozvať sa aspoň dva mesiace dopredu, pri všetkých zákazkách na mieru však platí, že je ideálne mať na celý proces výroby aspoň mesiac. Ak to bude možné, dohodneme si s vami termín výroby a následne preberieme všetky detaily ohľadom vašej predstavy, od farby, tvaru, zloženia kvietkov až po veľkosť. Je nutné uviesť každý detail, ktorý chcete alebo nechcete zahrnúť do výsledného produktu, nakoľko sa výrobky robia ručne a kvietky sa lepia pomocou kvalitného lepidla, zmeny výrobkom neprospievajú a pri radikálnych zmenách je dokonca nutné vyrobiť úplne nový produkt. Preto je vhodné si svoju predstavu vopred dobre premyslieť. Vítané sú rôzne foto referencie, fotky vašich svadobných, plesových alebo iných šiat či účesu, foto výzdoby či farebnej škály a pod. Následne je nutné uhradiť poplatok za výrobu na mieru a oboznámiť sa s našimi obchodnými podmienkami, ktoré sú uvedené v profile. Vopred s vami dohodneme i približnú cenovú kalkuláciu. V stanovenom termíne produkty vyrobíme a následne vám zašleme foto na zhodnotenie. Ak budete spokojná, dohodneme platbu a doručenie a balíček pošleme.

Na čo slúži poplatok za výrobu na mieru?
Ani tento poplatok nebol vždy našou súčasťou. No ako sa nám začili kopiť prípady, kedy si zákazník niečo objednal, dal vyrobiť na mieru, a potom sa už neozval, rozhodli sme sa ho zaviesť, aby sme boli aspoň minimálne chránení a aby sa nám vrátila aspoň čas nákladov spojených s takouto službou. Poplatok za výrobu na mieru zahŕňa komunikáciu, čas strávený prípravou materiálu a fotením, rezercáciu termínu a prípadné drobné úpravy. Výška poplatku sa odvíja od predpokladanej sumy objednávky. Poplatok sa platí predom a je nevratný.

Dá sa produkt vyrobený na mieru vrátiť?
Nie, zo zákona je produkt vyrobený na mieru, podľa špeciálnych požiadaviek konkrétneho kupujúceho, nevratný. Každý zákazník má svoju predstavu o produkte na mieru, a preto je pre nás takýto produkt viac-menej nepredajný.

Ak si zákazník nájde na internete určitý produkt, vieme mu vyhotoviť rovnaký?
Nikdy nerobíme kopiráky, nakoľko rešpektujeme autorské práva a tvorbu iných umelcov. Ak si zákazník nájde na Instagrame, Googli či Pintereste nejaký produkt, vieme sa ním inšpirovať, no identický produkt nevyrobíme, aj keby to bolo v našich silách. Vždy do výsledného produktu vkladáme niečo naše.

Ak si v galérii nájde zákazník napr. venček, ku ktorému chce doladiť náramok či náušnice, je to možné? Ide o výrobu na mieru?
Samozrejme, ak vás niečo z našej ponuky zaujme, vieme vám k vybranému produktu doladiť i zvyšok setu v rovnakom dizajne. Ak chcete doladiť k produktu pierko alebo náramok, pôjde o výrobok na mieru, ktorý nie je možné vrátiť, ale v tomto prípade nemusíte platiť poplatok.

Dúfame, že pre vás boli tieto odpovede užitočné a prajeme vám krásny deň :)

Vaša Magaela
Foto: Katarína Haršányová