V jeden večer som sedela v dielničke s veľkou chuťou tvoriť. No ale čo tvoriť? Od začiatku pri svojej práci myslím na vás - na mojich zákazníkov. Chcem vám totiž priniesť niečo, čo sa bude páčiť predovšetkým vám. A tak som rozmýšľala... chcela som vymyslieť niečo nové, niečo prudko nositeľné, univerzálne. Niečo, čo si môžete vziať všade so sebou, využiť na niekoľko spôsobov, no zároveň niečo, čo bude jedinečné a originálne.

Rozhliadla som sa po dielničke a našla som 100-ročné kvietky z Nemecka, ktoré jedna pani objavila na povale a poslala mi ich. Našla som ručne maľované české korálky a krásne štrasové komponenty. Vyrobila som prvú brošňu. Brošňu s príbehom.

Viem, možno si poviete, že veď som chcela vyrobiť niečo nové a brošní máme už roky v ponuke hneď niekoľko. No tieto brošne sú trochu iné. Sú originálne, jedinečné a v každej je ukrytý malý príbeh, posolstvo, odkaz na dôležitý spoločenský problém. Každú jednu som vyrábala so zanietením, ku každej jednej mám osobný vzťah... keď som ich tvorila, cítila som sa ako na začiatku... ako keď som pre vás vyrobila nový pár šitých náušníc, alebo keď som tvorila kúsky z kolekcie Vinobranie.

Nafotila som ich na krásnej múze - Natálke Muchovej z mmanagement. Boli to rýchle cvaky s úžasným výsledkom. Aspoň ja som bola spokojná. Ako pri svojom prvom hrebienku, aj pri brošni som sa ňou pochválila na sociálnych sieťach. A predala sa prvá, druhá a neskôr i ostatné... bol to presne taký skvelý pocit, ako keď som na Sashe prijala svoju prvú objednávku. No nezúfajte, niekoľko ich ešte ostalo a tie sme pridali i vám, sem do našej galérie... a ak sa vám zapáčia, budeme ich robiť viac...

Teraz vám ich chceme predstaviť. Brošne, aj ich príbehy. Každá jedna je neopakovateľná a originálna. Každá bude jedinečným šperkom pre svoju majiteľku, zo žiadnej nevieme vyrobiť viac kusov. Materiál v brošniach je totiž limitovaný. Nosiť sa dajú rôzne - na kabáte, na blúzke pod límčekom, pripnúť sa dajú aj na opasok či kabelku, je to len na vás :) No ak vám nejaký z predaných kúskov predsa len padol do oka, neváhajte a napíšte nám. Hoc vám nevyrobíme presne rovnakú, v podobnej tematike či farbe vám vieme vyrobiť i iné jedinečné kúsky - špeciálne pre vás :)

BROŠŇA "VČELA NAD ZLATO"

Ak nebudú včely, nebudeme ani my. Včely opeľujú prevažnú časť plodín, ktoré konzumujeme. Toto malé stvorenie sa na svete stará o veľké veci. No napriek tomu ľudia a ich aktivita závažne ohrozujú život včiel. OSN už v roku 2016 upozornila, že včelám hrozí vyhynutie. Zoznam ohrozených druhov stále narastá. Je potrebné o tejto problematike hovoriť, je potrebné včely zachrániť... lebo tým zachránime i seba.

BROŠŇA "ZA JESEŇ VĎAČÍM VČELÁM"

Šípkový čaj, sladké jabĺčka, čučoriedkový džem... Jeseň je plná chutí a vôní a za to všetko vďačíme včelám, i keď si to mnohokrát ani neuvedomujeme. Ďalšia originálna brošňa z dielne Magaela je preto opäť venovaná im :) Je plná jesene, obsahuje kvety, plody, rôzne komponenty i čipky.

BROŠŇA "STOP PLASTOM, ŽIVOT KORYTNAČKÁM"

Vedeli ste, že austrálski vedci potvrdili súvislosť medzi úmrtiami korytnačiek a veľkým počtom plastov v mori? Na túto problematiku upozorňuje ďalšia originálna handmade brošňa z našej dielne. Okrem komponentu korytnačky obsahuje i vintage 100-ročné kvietky z Nemecka a ručne maľovanú sklenenú korálku.

BROŠŇA "MALÁ MODRÁ VÁŽKA"

Máme pre vás niekoľko brošní, v ktorých sa ukrýva vážka. Táto je modrá, lieta si nad svetom plným lásky a porozumenia... Žeby to bol len sen? Alebo vari raz naozaj bude svet plný lásky?

BROŠŇA "TAJOMNÁ VÁŽKA"

Táto brošňa je v modrých tónoch a dominuje jej tajomná vážka, ktorá je akýmsi symbolom vody. Vody, ktorej je zatiaľ v našich kohútikoch dostatok, a preto často zabúdame na jej význam... Vedeli ste však, že v niektorých častiach zeme majú akútny nedostatok pitnej vody? Nedostatok čistej vody sa radí medzi najvážnejšie problémy, s ktorými musí ľudstvo bojovať.

BROŠŇA "MÚDRA SOVA"

Táto brošňa je venovaná všetkým tým, ktoré milujú múdrosť a knihy. Dominujú jej totiž dve sovičky. Symbol sovy nachádzame aj v mytológii. Bola symbolom bohyne Atény, ktorá mala na starosti učenie a múdrosť. Historicky však sova predstavovala aj ochranu pred nešťastím a škodami.

BROŠŇA "VÁŽKA V RANNOM OPARE"

Aj v tejto brošni lieta malá vážka, no tentokrát v sladkom cukrovom opare nového rána :)

BROŠŇA "KÚSOK ŠŤASTIA"

Táto brošňa je v modro-žltých odtieňoch. Majiteľke prinesie šťastie, pretože v jej strede je kolibrík - posol šťastia. Prináša tiež radosť, lásku a zdravie, pretože podľa legiend lieči svetlom.

BROŠŇA "ŽALOSPEV VTÁKOV"

Sviatočné chvíle, magická atmosféra... Svetielka a balóny stúpajúce k nebu. Lampióny šťastia... No naozaj prinášajú šťastie? Nám možno, ale prírode určite nie. Znečisťujú prírodu, zamotávajú sa do stromov a spôsobujú i úhyn vtákov. Tie sa zamotávajú do drôtu či šnúr a zomierajú strašným spôsobom. Krutá daň za pár minút šťastia... Neste tento odkaz ďalej a buďte jedinou majiteľkou tejto originálnej brošne.

BROŠŇA "ŽIVOT BEZ VČIEL"

Opäť včela... Lebo včela je pre našu zem naozaj dôležitá. Pretože bez nej by bol náš svet veľmi smutný a tmavý.

BROŠŇA "VINTAGE"

Je v poriadku kráčať s dobou, no spomienky netreba zahadzovať... občas je fajn oprášiť krabicu s topánkami a pospomínať na doby, ktoré nám priniesli niečo pekné i niečo zlé... no v každom prípade sú to naše spomienky, okamihy, ktoré nás formovali a ktorým vďačíme za to, čím sme teraz.

A tri brošne sme zaradili aj do našej novej jesennej kolekcie s názvom "Vo vzduchu cítiť dážď". Ani v jednom kúsku nie sú použité naše tradičné živé trávy a to preto, aby boli brošne vhodné naozaj na každodenné, aj daždivé nosenie :) Modelkou mi tentokrát bola Mili Mazorová z mixmodelmanagement a fotky sme uchopili tak trochu netradične, no veríme, že sa vám budú páčiť :)

BROŠŇA "SINGER"

Počuli ste už niekedy pojem "slowfashion"? Za jeden týždeň na Slovensku vyprodukujeme 30 ton textilného odpadu. Len 20% z tohto počtu sa vie nejakým spôsobom ďalej použiť. 80% je čistý odpad - lacné handry za euro, ktoré vo veľkom nakupujeme. Ak si nechceme zasypať planétu odpadom, zamyslime sa, či naozaj potrebujeme toľko oblečenia, či naozaj potrebujeme stále niečo nové a nové, nové na jedno použitie. Žime radšej slowfashion módou, podporujme lokálny handmade trh a dajme veciam druhú šancu... 

BROŠŇA HROZNO

Tejto zas dominuje hrozno - symbol spasenia či vykúpenia, ale aj plodnosti. Hrozno predstavuje i čas zretia, čas, kedy sa veci zavŕšia... No netreba smútiť nad koncom, lebo tak, ako sa z hrozna stane víno, tak i po každom konci príde nový začiatok... 

BROŠNA "ČAS ZASTAVIŤ SA"

Tejto brošni dominuje včela - symbol pracovitosti. Niekedy toho urobíme príliš málo, inokedy až priveľa. Včela má silnú pracovnú morálku, no vie, že občas treba aj zastaviť, pričuchnúť si ku kvetom, je ukážkou rovnováhy. A čo vy? Aj vy viete zastaviť a pričuchnúť si k životu?

Tak čo, páčia sa vám naše brošne a ich príbehy? Vedeli by ste si takýto šperk predstaviť na svojom jesennom kabáte? :) Ktorá vás zaujala najviac? Budeme vďační za vašu spätnú väzbu...

S láskou,

vaša Michaela